Falowniki INVT

 

 

 

Falownik wektorowy GD100

Falowniki firmy Shenzhen INVT Electric Co.,Ltd. to nowoczfalownik-invt gd100esne przemienniki częstotliwości przeznaczone do sterowania prędkością obrotową silnika elektrycznego. Falowniki te mogą być w wersji sterującej bezczujnikowo momentem silnika elektrycznego lub w wersji sterowania skalarnego U/F. Falownik wektorowy serii GD100 występuje w przedziale mocy od 0,75kW do 15kW. Falownik posiada 30 zabezpieczeń, między innymi przed przeciążeniem, zwarciem, przegrzaniem , zanikiem fazy, za niskim lub za wysokim napięciem zasilania.

Falowniki INVT w sklepie EBMiA.pl

falowniki INVT

Falowniki serii GD100 posiadaja dwa analogowe wyjścia 0-10V/0-20mA, jedno analogowe wejście umożliwiające podanie napięcia 0-10V lub od -10 do +10V lub sterowania prądowego od 0 do 20mA. Falownik posiada również dwa programowalne wyjścia przekaźnikowe oraz cztery wejścia cyfrowe umożliwiające podane na nie sygnału o częstotliwości do 1kHz oraz jedno bardzo szybkie wejście na które można podać sygnał aż do 50kHz. Możliwe jest wybranie rodzaju sterowania prędkością za pomocą potencjometru wbudowanego na panelu lub za pomocą przycisków dostępnych z panelu sterującego. W falownikach zastosowano nowoczesny procesor, który pozwala zrealizować różne funkcje takie jak multi-speed, PID oraz stworzyć coś w rodzaju małego PLC. Soft falownika wyposażony jest w funkcję autotuningu co zasadniczo skraca czas programowania falownika i zapewnia najlepszy wybór parametrów sterowania dostosowanych do podłączonego silnika. Wyposażenie falownika  standardowo w moduł komunikacji MODBUS umożliwia podłączenie go do większości typowych instalacji komunikacyjnych. Bardzo ciekawą zaletą tego falownika jest zdejmowany panel sterujący, który można oddalić od falownika na maksymalnie 30 metrów. Falownik umożliwia przeciążenie do 200% wartości prądu znamionowego przez 1 sekundę, do 150% wartości prądu znamionowego przez 60 sekund. Umożliwia to zastosowanie tego falownika w aplikacjach pompowych, wentylatorowych czy przenośnikowych, gdzie wartość momentu rozruchowego jest zawsze największa.

Falowniki Skalarne GD10

falownik-invt gd10Falowniki skalarne serii GD10 to małe urządzenia dostępne  jako jednofazowe lub trzy fazowe falowniki umożliwiające sterowanie prędkością silników elektrycznych o mocach od 0,2kW do 2,2kW. Sterowanie odbywa się jako skalarne U/F. Maksymalna częstotliwość wyjściowa to 400Hz. Posiadaja szereg zabezpieczeń, między innymi przed przeciążeniem, przegrzaniem, przekroczeniem napięcia zasilającego. Podobnie jak falowniki wektorowe umożliwiają pracę z dużymi przeciążeniami dochodzącymi do 200% momentu znamionowego w czasie 1 sekundy lub do 150% momentu przez 1 minutę. Falownik posiada po jednym wejściu i wyjściu analogowym mogącym podawać lub przyjmować sygnały 0-10V lub 0-20mA. Pięć cyfrowych wejść umożliwia realizację automatycznych funkcji falownika. Standardowo falownik wyposażony jest w moduł komunikacyjny RS485 umożliwiający komunikację w standardzie MODBUS. Odłączany panel z czytelnym wyświetlaczem LED, potencjometrem i przyciskami umożliwia ustawianie parametrów falownika 30 metrów od szafy, w której znajduje się umieszczony falownik. Prędkość można zadawać za pomocą potencjometru lub cyfrowo za pomocą przycisków dostępnych na panelu sterującym.

Ciekawe falowniki posiada np. sklep internetowy EBMiA.pl

 

  Falowniki INVT dostępne w sklepie EBMiA.pl Kliknij i sprawdź ceny!

falowniki INVT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.