Falowniki LG/LS Industrial Systems

Falownik LG/LS to sprawdzony na rynku przemiennik częstotliwości. Falowniki występują w kilku seriach, które opiszę na tej stronie.

Falownik serii iE5

ie5-falownikNajmniejszymi falownikami są falowniki serii iE5. Oprócz bardzo małych wymiarów posiada możliwość współpracy z ModBus, 5 programowalnych wyjść cyfrowych, wbudowany potencjometr. Falownik posiada szereg zabezpieczeń takich jak na przykład Zabezpieczenia przed zwarciami i przeciążeniami, Ochrona przed zwarciami doziemnymi. Po awarii falownik może automatycznie wystartować lub czekać na ręczne uruchomienie. Falownik posiada pamięć trzech ostatnich błędów. Metoda sterowania tego falownika to U/F czyli sterowanie napięciowo częstotliwościowe. Maksymalna moc silnika, który można podłączyć do tego falownika to 0,4kW.

 


Falownik serii iC5

ic5-falownik

Kolejnym falownikiem jest bardzo popularny falownik jednofazowy serii iC5. Falownik posiada możliwość sterowania wektorowego jak i sterowania U/F. Maksymalna częstotliwość wyjściowa tego falownika to 400Hz. Falownik posiada wbudowany filtr RFI klasy A eliminujący harmoniczne przedostające się do sieci. W falowniku istnieje możliwość zaprogramowania 5 wejść, ośmiu prędkości krokowych. Posiada on również wyjście przekaźnikowe oraz wyjście typu otwarty kolektor. Falownik można przeciążyć chwilowo nawet do 150% wartości prądu znamionowego.  Zabezpieczenia przed zwarciem, przegrzaniem, przeciążeniem, poślizgiem oraz utykiem czyni z tego falownika bezpieczne i funkcjonalne urządzenie.  Falownik doskonale nadaje się do sterowania pompami, wentylatorami, taśmociągami oraz innymi maszynami przemysłowymi.


Falownik serii iG5

ig5-falownikFalownik iG5 to trójfazowy falownik przeznaczony do sterowania silnikiem z częstotliwością od 0,1Hz do 400Hz. Metoda sterowania U/F lub wektorowo.  Falownik w standardzie posiada moduł komunikacji ModBus, automatyczny autotuning silnika oraz możliwość podłączenia dodatkowej zewnętrznej klawiatury. Klawiatura falownika jest bardzo funkcjonalna i intuicyjna. Falownik został wyposażony w aż 8 programowalnych wejść, wielofunkcyjne wyjście przekaźnikowe oraz wejście analogowe +/-10V. Falownik posiada regulowany automatycznie wentylator chłodzący oraz moduł rezystora hamującego. Falownik funkcje kinetycznego buforowania energii oraz możliwość uśpienia falownika. Falownik został wyposażony we wszystkie funkcje zabezpieczające takie jak na przykład: zabezpieczenie przed zwarciem, przeciążeniem, przegrzaniem i utykiem. Pracę falownika można monitorować za pomocą oprogramowania DriveView. Falowniki tej serii dostępne są w przedziale mocy od 0,37kW do 11kW


Falownik serii iP5

ip5-falownik

Jeden z bardziej zaawansowanych falowników przeznaczony do sterowania wentylatorów i pomp. Posiada takie funkcje jak sterowanie wielosilnikowe MMC , uśpienia, lotnego startu, algorytm hamowania strumieniem, wstępne nagrzewanie silnika, redukcje prądów upłynnościowych, funkcje oszczędzania energii. Falownik może sterować silnikiem metodą wektorową jak i napięciowo-częstotliwościową. Funkcja Easy Start pozwala w łatwy i szybki sposób uruchomić i zaprogramować falownik. Z falownikiem można komunikować się za pomocą magistrali LS Bus oraz można dokupić moduły Modbus-RTU i Profibus-DP. Wyświetlacz z klawiaturą może być wykonany w technologi LCD lub LED. Falownik wyposażony jest w różne funkcje ochronne. Między innymi przeciwzwarciowe, przed przegrzaniem i wiele innych. Przemienniki częstotliwości serii iP5 dostępne są w wykonaniu od5kW do 450kW.


Falownik serii iS7

is7-falownikFalowniki tej serii to najbardziej zaawansowane urządzenia firmy Industrial Systems. Falownik iS7 pozwala na sterowanie wektorowe bezczujnikowe i z czujnikiem oraz dwa tryby pracy w sterowaniu skalarnym. Falownik jest wyposażony w bardzo szybki procesor przetwarzający dane o pracy silnika i parametrach. Zaawansowane funkcje pracy takie jak funkcja Droop control (automatyczne balansowanie momentu), KEB (kinetyczne buforowanie momentu), zabezpieczenie niedociążeniowe, funkcja sterowania silnikami bezszczotkowymi PMSM, hamowanie wraz z kontrolowaniem strumienia czynią z tego falownika ekonomiczny i wydajny system sterowania silnikiem. Dodatkowo w urządzeniu można przypisać przyciski do tak zwanych grup makro, wykonujących szereg czynności za pomoca jednego przycisku. Funkcje łatwego startu pozwalają szybko skonfigurować falownik do pracy z silnikiem.  W falowniku została wbudowana karta komunikacji LS-Bus lub Modbus-RTU opcjonalnie można zainstalować karty komunikacyjne CANopen, DeviceNet, LONWorks, RNet, TCP . Istnieje możliwość dołożenia wielu różnych dodatkowych kart rozszerzających między innymi karty enkoderowej, modułu I/O, karty PLC. Falowniki dostępne są w wykonaniu od 0,75kW do 160kW

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.