Moment obrotowy i prędkość silnika krokowego

Moment obrotowy i prędkość silnika krokowego

Moment obrotowy silnika krokowego bardzo silnie zależy od jego prędkości obrotowej. Silnik posiada największy moment wówczas gdy dwa bieguny w rotorze i stojanie są naprzeciwko siebie. Podczas wykonywania kroku powstają momenty, w których bieguny ustawiają się pomiędzy sobą do momentu aż wirnik obróci się do kolejnego bieguna.

Gdy obciążenie silnika jest za duże silnik może nie dać rady przeskoczyć pomiędzy jednym a drugim zębem a nawet cofnąć się. Traci się wtedy dokładność obrotu, która jest wykonywana bez sprzężenia zwrotnego. Na wykresach pracy silnika krokowego jest narysowana charakterystyka prędkości do momentu obrotowego. Rozpędzając silnik krokowy do prędkości granicznej nie jest on w stanie pokonać własnego tarcia i zatrzymuje się. Ponowne uruchomienie jest możliwe dopiero po obniżeniu częstotliwości podawania impulsów na uzwojenia silnika krokowego.

Kliknij i sprawdź cenę silników krokowych w sklepie EBMiA.pl

silniki krokowe

Co wpływa na wartość momentu obrotowego w silniku krokowym

Na moment obrotowy i charakterystykę silnika krokowego oraz jego niezawodność i żywotność ma wpływ kilka czynników.

Kształtki wirnika i stojana – Bardzo ważną rolę odgywa rodzaj kształtek z jakich wykonany jest wirnik i stojan w silniku krokowym

Wpływa na prowadzeniu Moment
Sposób elementy silnika są włączone wpływa na działanie, niezawodność i żywotność silnika. Krokowy hybrydowy wirnika dostaje konkretne korzyści w od rodzaju i jakości blach, ostrość zębów i materiałów magnetycznych.

Kształtki. wirnika kominy zazwyczaj prowadzić do 80 blach ze stali krzemowej (składającego się z dwóch lub czterech stosów), chociaż mogą być różne. Już laminowania wyższy moment obrotowy.

Tradycyjnie laminaty albo zostały połączone za pomocą kleju lub przypięty razem.Innowacyjne procesy produkcyjne teraz wyeliminować operacje wtórne udziałem kleje lub pieczenia w celu promowania produkcji w dużych ilościach. Jeden proces polega Die-wbicie obszary każdego laminowania, które teraz blokada podczas montażu. Cienkie plasterki izolacji pomiędzy każdą laminowania redukują prądy indukowane w celu zminimalizowania strat energii oraz zwiększenie wydajności.

Zęby: Zęby rotora musi dokładnie dopasować zęby na stojanie. Ich rogi muszą być ostre, aby uzyskać maksymalny moment obrotowy. Z tego powodu zęby zazwyczaj są szlifowane.

Magnesy: steppery materiałów hybrydowych magnes dla każdego wykazują ich specjalne cechy, zalety i wady. Wymagania aplikacji określić, który magnes materiał jest odpowiedni dla danego zadania.

Magnesy Alnico oferują stabilną siłę podczas zmiany temperatury, ale może stać się rozmagnesowane usunięte z zespołu. Alternatywnie, większość steppery hybrydowe użyciu magnesów neodymowych-żelazo-bor. Te magnesy są silniejsze niż Alnico, ale ich siła zmienia się bardziej w dłuższych zakresach temperatur.

Podsumowując, istnieje wiele opcji, które mogą być przeniesione w wymagań konkretnych aplikacji. Opcje te pozwalają producentom producenci silników oferują wyspecjalizowane projektowania i doświadczenie produkcyjne do opracowania silników dla różnych zastosowań.

Kliknij i sprawdź cenę silników krokowych w sklepie EBMiA.pl

silniki krokowe

Silnik krokowy-rezonans

W konkretnych stawek kroku silniki krokowe często doświadczają niepożądaną reakcję zwaną rezonans. Wskazuje na to, nagła utrata momentu obrotowego z możliwych pomijanych etapów i utraty synchronizacji.

Rezonans jest nieodłącznym elementem projektowania i eksploatacji wszystkich silników krokowych. Powolne krokowe połączone z dużej bezwładności wirnika i zwiększonym momentem dzwoni jak produkujemy wirnik przeregulowania pożądany odchylenia kątowego i pociągnął z powrotem na miejsce. Pojawia się rezonans gdy szybkość etapie pokrywa się z dzwonek wirnika, zwykle od około 100 do 200 skoków / sek. Nie do pokonania łączny wpływ zarówno bezwładności obciążenia i dzwonienia, silnik przeskakuje etapy i traci moment obrotowy i synchronizacji.

Zmiana jednego z trzech parametrów – bezwładności obciążenia, szybkości kroku, lub momentu – zmniejsza lub eliminuje rezonans. W praktyce, jedynie moment obrotowy jest najłatwiej zmieniać za pomocą techniki zwanej Microstepping.

Microstepping zasila uzwojenia stojana silnika w stopniach. Moment buduje powoli zmniejszając przeregulowanie i anulowanie rezonans.

Kliknij i sprawdź cenę silników krokowych w sklepie EBMiA.pl

silniki krokowe

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.